Бромгексин-Акрихин сироп 4 мг/5 мл флакон 100 мл
Бромгексин-Акрихін – детальний опис препарату
Загальна інформація
Бромгексин-Акрихін – це муколітичний та отхаркувальний препарат, який застосовується для лікування захворювань дихальної системи, що супроводжуються утворенням густого та важко відділюваного бронхіального секрету. Препарат має відхаркувальний та секреторний ефект, сприяє розрідженню мокротиння та полегшує його відкашлювання.
Форма випуску – сироп, що містить 4 мг бромгексину гідрохлориду в 5 мл. В комплект входить мерна ложка або стаканчик для зручності точного дозування. Препарат фасується у темні скляні флакони по 100 мл, з картонною упаковкою.
Класифікація та фармакологічна група
- Код АТХ: R05CB02
- Клініко-фармакологічна група: Муколітичний і відхаркувальний препарат
- Фармако-терапевтична група: Муколітичний засіб
Діюча речовина
Основна діюча речовина – бромгексин гідрохлорид. Це муколітичний агент, який сприяє зменшенню в'язкості бронхіального секрету, стимулює вироблення нейтральних полісахаридів у слизовій оболонці бронхів та сприяє утворенню сурфактанту.
Фармакологічна дія
Бромгексин має муколітичну та відхаркувальну дію, що забезпечується за рахунок деполяризації кислого полісахариду секрету та стимуляції секреторних клітин слизової оболонки бронхів. Це сприяє розрідженню густого мокротиння та полегшує його відкашлювання. Також існує думка, що препарат сприяє утворенню сурфактанту – речовини, що покриває поверхню альвеол і сприяє їхній функціональності.
Показання до застосування
- Захворювання дихальних шляхів із утворенням важко відділюваного в’язкого секрету:
- трахеобронхіт,
- хронічний бронхіт з бронхообструктивним компонентом,
- бронхіальна астма,
- муковісцидоз,
- хронічна пневмонія.
Спосіб застосування, курс та дози
Внутрішньо
Для дорослих та дітей старше 10 років рекомендована доза становить – 8 мг 3-4 рази на добу. При необхідності дозу можна збільшити до 16 мг 4 рази на добу.
- Дітям до 2 років – 2 мг 3 рази на добу
- від 2 до 6 років – 4 мг 3 рази на добу
- від 6 до 10 років – 6-8 мг 3 рази на добу
За потреби дозу для дорослих можна збільшити до 16 мг 2 рази на добу, для дітей – до 16 мг 2 рази на добу.
Інгаляції
- Дорослим – по 8 мг
- Дітям старше 10 років – по 4 мг
- Дітям 6-10 років – по 2 мг
- Дітям до 6 років – до 2 мг
Інгаляції проводять 2 рази на добу. Терапевтичний ефект зазвичай проявляється на 4-6 день лікування.
Парентеральне застосування
У важких випадках або у післяопераційний період застосовують парентерально – по 2 мг підшкірно, внутрішньом’язово або внутрішньовенно 2-3 рази на добу протягом 2-3 хвилин.
Лікарська взаємодія
Бромгексин не сумісний із лужними розчинами, що потрібно враховувати при застосуванні у комплексній терапії.
Особливі вказівки
- При виразковій хворобі шлунка та історії шлункових кровотеч застосовувати під контролем лікаря.
- Обережно застосовувати у пацієнтів із бронхіальною астмою.
- Не застосовувати одночасно з препаратами, що містять кодеїн, оскільки це ускладнює відкашлювання мокротиння.
- Може бути застосований у складі комбінованих препаратів з рослинними компонентами і ефірними маслами (евкаліпт, аніс, м’ята, ментол).
Застосування при порушеннях функцій органів
- Печінка: застосовувати з обережністю у пацієнтів із порушеннями функції печінки.
- Нирки: застосовувати з обережністю у пацієнтів із нирковою недостатністю.
Застосування у дітей
Препарат слід застосовувати у дітей з обережністю, згідно з рекомендаціями лікаря, у відповідних дозах та лікарській формі.
Протипоказання
- Підвищена чутливість до бромгексину.
- Перший триместр вагітності (протипоказано).
Побічні реакції
Можуть виникнути з боку різних систем:
- Травна система: диспептичні явища, тимчасове підвищення активності печінкових трансаміназ.
- Центральна нервова система: головний біль, запаморочення.
- Шкіра: підвищене потовиділення, висипання.
- Дихальна система: кашель, бронхоспазм.
Особливі вказівки
При наявності виразкової хвороби шлунка або історії шлункових кровотеч застосовувати препарат під контролем лікаря. У пацієнтів з бронхіальною астмою – з обережністю. Не рекомендується застосовувати одночасно з препаратами, що містять кодеїн, щоб уникнути ускладнень з відходженням мокротиння. Можливе застосування у складі комбінованих рослинних препаратів з ефірними маслами.
Взаємодія з іншими препаратами
З обережністю застосовувати у комбінації з лужними розчинами, що може знизити ефективність препарату.
Власник реєстраційного посвідчення
ТОВ «Акрихін»
Виробник
MEDANA PHARMA SA (Польща)
-
Форма выпуска:сироп
-
Дозировка:4 мг/5 мл
-
Категория:Препараты от болезней легких
-
Страна:Россия