Аскофен-П таблетки 10 шт.
Інструкція з застосування препарату Аскофен-П
Загальна характеристика
Аскофен-П — це комбінований лікарський препарат, що застосовується для зняття болю та зниження температури тіла. Основними компонентами є ацетилсаліцилова кислота, парацетамол та кофін. Випускається у формі таблеток по 200 мг+200 мг+40 мг, що мають плоскоцилиндричну форму, без запаху або зі слабким запахом, з фаскою і рискою.
Склад та форма випуску
Компонент | Кількість у 1 таблетці | Вспомогальні речовини |
---|---|---|
Ацетилсаліцилова кислота | 200 мг | крохмаль картопляний, повидон, стеаринова кислота, тальк, кальція стеарат, емульсія силіконова КЭ-10-12, вазелінове масло ВГМ-30М |
Парацетамол | 200 мг | - |
Кофін | 40 мг | - |
Упаковки: ячейкові контурні упаковки по 10, 20 або 30 таблеток, в картонних пачках.
Клініко-фармакологічна група
Анальгетик-антипіретик комбінованого складу
Фармакотерапевтична група: анальгезуючі засоби ненаркотичної дії (НПВП + анальгетик + психостимулятор)
Фармакологічна дія
Ацетилсаліцилова кислота має протизапальну, жарознижувальну та знеболювальну дію, пригнічуючи циклоксигеназу (ЦОГ-1 і ЦОГ-2), що приводить до зменшення синтезу простагландинів та зниження запального процесу. Вона також сприяє зменшенню агрегації тромбоцитів.
Парацетамол проявляє жарознижувальні та знеболювальні властивості, механізм яких пов’язаний із впливом на центри терморегуляції у гіпоталамусі.
Кофін стимулює рефлекторну активність спинного мозку, підвищує збудливість дихального і вазомоторного центрів, розширює судини м’язів, мозку, серця та нирок, знижує агрегацію тромбоцитів, зменшує почуття втоми та підвищує розумову і фізичну працездатність.
Показання до застосування
- Болі різного походження, легкого та середнього ступеня інтенсивності:
- головний біль
- мігрень
- зубний біль
- невралгія
- радикуліт, люмбаго
- артралгія
- міалгія
- альгодисменорея
- Зниження високої температури тіла у дорослих та підлітків старше 15 років при:
- ОРЗ
- інфекційно-запальних захворюваннях
Спосіб застосування, режим і дози
Препарат приймають внутрішньо після їди, запиваючи достатньою кількістю води, молока або щелочної мінеральної води. Дорослим та підліткам старше 15 років — по 1-2 таблетки 2-3 рази на добу. Максимальна добова доза — 6 таблеток. Перерва між прийомами має становити не менше ніж 4 години. При порушеннях функції нирок або печінки — перерви між прийомами слід збільшити до не менше ніж 6 годин.Не рекомендується застосовувати препарат більше 5 днів у разі знеболювальної терапії та більше 3 днів — для зниження температури без консультації лікаря. Точно визначені схеми і дози призначає лікар.
Передозування
Симптоми передозування включають нудоту, блювоту, біль у животі, пітливість, блідість шкірних покривів, тахікардію. При легкій інтоксикації — шум у вухах; у важких випадках можливі сонливість, колапс, судоми, бронхоспазм, порушення дихання, анурія, кровотечі. Необхідно провести промивання шлунка та прийом адсорбентів. У разі підозри на отруєння слід негайно звернутися до медичного закладу.
Лікувальні взаємодії
Препарат посилює дію гепарину, непрямих антикоагулянтів, резерпіну, стероїдних гормонів і гіпоглікемічних засобів. Зменшує ефективність препаратів, що сприяють виведенню сечової кислоти (спіронолактон, фуросемід, гіпотензивні засоби). Посилює побічні дії глюкокортикостероїдів, сульфаніламідних препаратів, метотрексату, інших НПВС. Не рекомендується сумісне застосування з барбітуратами, протисудомними засобами, зидовудином, рифампіцином, а також із напоями, що містять етанол. Механізм взаємодії може впливати на швидкість виведення та токсичність компонентів.
Застосування під час вагітності та годування груддю
Застосування Аскофен-П протипоказане в I та III триместрах вагітності. У II триместрі можливий однократний прийом у рекомендованих дозах за умовою співвідношення користь / ризик. Ацетилсаліцилова кислота має тератогенні властивості: у I триместрі може сприяти розвитку дефектів верхнього неба, у III — порушенню функції артеріального протоку і гиперплазії легких у плода. При необхідності застосування препарату у період годування груддю — рекомендується припинити його. Висока концентрація компонентів у грудному молоці може викликати кровотечі у немовляти.
Побічні дії
- З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювота, гастралгія, диспепсія, ерозії, кровотечі, ураження печінки й нирок.
- Серцево-судинна система: підвищення артеріального тиску, тахікардія.
- Алергічні реакції: шкірна висипка, набряк Квінке, бронхоспазм.
- При тривалому застосуванні можливі головокруження, порушення зору, шум у вухах, зниження агрегації тромбоцитів, кровотечі, ураження нирок, глухота, синдром Стивенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, синдром Рейє у дітей.
Протипоказання
Не рекомендується застосовувати Аскофен-П: при підвищеній чутливості до компонентів або інших НПВС, при ерозійно-виразкових захворюваннях ЖКТ у період загострення, кровотечах, виражених порушеннях функції нирок і печінки, астмі, індукованій саліцилатами, геморагічних захворюваннях, зокрема гемофілії. Не призначати дітям до 15 років.
З обережністю — при гіперурикемії, подагрі, язвено-виразкових захворюваннях у анамнезі, серцевій недостатності.
Особливі вказівки
Під час тривалого застосування необхідний контроль периферичної крові та функціонального стану печінки. У разі хірургічних втручань слід попередити лікаря про прийом препарату через його антиагрегантний ефект. Препарат знижує виведення мочевої кислоти, що може спровокувати напад подагри. У період лікування слід утримуватися від вживання алкоголю через ризик гастроінтестинальних кровотеч. У педіатрії не застосовують для знеболення дітей до 18 років і для зниження температури у дітей до 15 років при ОРВІ через ризик розвитку синдрому Рейє.
Застосування при порушеннях функцій
При виражених порушеннях функції нирок — протипоказане застосування Аскофен-П. При легких порушеннях можливе застосування з обережністю з урахуванням контролю стану.
При виражених порушеннях функції печінки — застосування протипоказане. У разі легких порушень — за рекомендацією лікаря.
Умови зберігання
Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°C. Термін придатності — 3 роки. Не застосовувати після закінчення строку придатності, зазначеного на упаковці.
Умови реалізації
Препарат відпускається без рецепта лікаря.
Застосування у дітей
Препарат не призначений для застосування у дітей до 15 років для зниження температури та до 18 років для знеболення з-за ризику розвитку синдрому Рейє.
-
Форма выпуска:таблетки
-
Категория:Болеутоляющие и жаропонижающие средства
-
Страна:Россия